Casa De Praia Em Saquarema
| Wi-Fi | Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
När du bor i Casa De Praia Em Saquarema kan du enkelt nå Igreja de Nossa Senhora de Nazareth, som ligger ungefär 4 km bort. Villan med 2 badrum, som har plats för upp till 9 gäster, erbjuder en parkering.
Villan ligger också ungefär 10 minuter med bil från Centro och ungefär 15 minuter med bil från Prainha. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget 4,1 km från Lake's Shopping.
Gästerna är välkomna att laga sina egna måltider i ett komplett kök på boendet.
- Lokala sevärdheter
- Primeira Igreja Batista em Bacaxá1436 km
- Kyrkan Paroquia Nossa Senhora de Nazare4731 km
- Templo Do Rock3534 km
- Church of Nossa Senhora de Nazare4557 km
- Praia Itaúnas-stranden3722 km
- DeRose Method Saquarema3782 km
- Praia de Massambaba4194 km
- Flygplatser
- Cabo Frio Flygplats49 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
På rummet
- Luftkonditionering
- Tvättmaskin
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller Casa De Praia Em Saquarema en trådlös internetanslutning?
Ja, Casa De Praia Em Saquarema erbjuder Wi Fi. - ❓
Finns det ett kök på Casa De Praia Em Saquarema?
Ett komplett kök finns på Casa De Praia Em Saquarema. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur till Casa De Praia Em Saquarema?
Man kan bo i Casa De Praia Em Saquarema med sitt husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Casa De Praia Em Saquarema?
Ja, en badtunna erbjuds på Casa De Praia Em Saquarema. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna semesterbostad?
Gästerna i denna semesterbostad kan enkelt nå Igreja de Nossa Senhora de Nazareth och Centro, som ligger 4 km från boendet respektive 4,1 km bort.